PCI-DSS

 > Datacenter Genel Bilgi >  PCI-DSS

PCI-DSS

0 Comments

PCI-DSS standartları, datacenter ‘ların kredi kartı bilgilerini nasıl işleyeceklerini ve nasıl saklayacaklarını belirler. Bu standartlar, datacenter ‘ların güvenliğini arttırmak için öneriler sunar. Örneğin, PCI-DSS standartları, datacenter ‘ların kredi kartı bilgilerini şifrelemelerini, güvenliği için yetkisiz erişimleri engellemelerini, çalışanların eğitimini ve denetimlerini gerektirir.

PCI-DSS standartlarının uygulanması, datacenter ‘ların kredi kartı bilgilerini koruyarak, müşteri güvenliğini ve işletmenin itibarını koruma fırsatı sağlar. Ayrıca, PCI-DSS standartlarının uygulanması, datacenter ‘ların ciddi cezai yaptırımları riskini azaltır ve kredi kartı sahiplerinin bilgilerinin güvende olduğunu garanti eder.

PCI-DSS ana kredi kartı operatörleri tarafından belirli miktarlar üzerinde işlem yapan şirketlerden talep edilen bir standartlar bütünüdür.

PCI-DSS Datacenterlar için bir zorunluluk değildir, fakat müşterilerinin işlerini kolaylaştırmak amacıyla PCI-DSS sertifikasyonlarına sahip verimerkezleri tercih edilebilmektedir.


Bir yanıt yazın